ZigaForm version 5.5.1

Kruszywo Lublin Marmix

 

Potrzebujesz kruszywo?

Skontaktuj się z nami! kruszywo Lublin, okolica +48 661 018 711

 

Kruszywa to materiały sypkie, wykorzystywane w budownictwie do wytwarzania betonów, zapraw, mieszanek bitumicznych jako podsypki izolacyjne i wyrównujące, do budowy dróg i innych nawierzchni (np. na terenie Lublina). Z uwagi na metodę pozyskiwania, kruszywa możemy podzielić na: naturalne i sztuczne. Pierwsze mają pochodzenie mineralne. Powstają na skutek erozji skał i późniejszego procesu mechanicznej przeróbki – rozdrabniania. Kruszywo naturalne wydobywa się metodą odkrywkową z kopalni żwiru i piasku albo pozyskuje z dna jezior, rzek. Często uszlachetnia się poprzez płukanie, przesiewanie. Kruszywa sztuczne uzyskuje się z surowców mineralnych i nieorganicznych poprzez obróbkę termiczną, mechaniczną lub recykling materiałów stosowanych wcześniej w budownictwie.
Kruszywo Lublin Marmix

Wyznacznikiem klasyfikacji kruszyw jest również ich uziarnienie. Z uwagi na wielkość ziaren rozróżnia się więc kruszywo: drobne, grube i bardzo grube.

Decydującym czynnikiem jest też jakość i cechy z nią związane. Na tej podstawie dzieli się materiał na klasy, gatunki, odmiany i marki. Klasa wyrażana jest w liczbach i wskazuje na jakość surowca używanego do produkcji nawierzchni. Gatunek uwzględnia normy przedmiotowe, odmiana – zawartość gliny, a marka oznacza klasę betonu, jaką uzyskamy, stosując dane kruszywo.

Współcześnie w budownictwie (w Lublinie i na terenie całego kraju) wykorzystuje się bardzo pokaźne ilości kruszyw. Ich jakość decyduje o właściwościach mieszanki betonowej (kruszywo stanowi nawet 70% jej objętości), a w konsekwencji bezpieczeństwie i trwałości wznoszonych obiektów i budowli. Stąd też tak ważne okazuje się dokładne oznaczenie parametrów materiału, a także prowadzenie szczegółowych badań służących ustaleniu właściwości technicznych. W tym celu pobiera się próbki analityczne, które sprawdza się pod kątem wilgotności, nasiąkliwości, procentowego udziału masy poszczególnych frakcji, wskaźnika uziarnienia (np. piasku), wielkości ziaren, ilości pyłów i zanieczyszczeń, zawartości ziaren słabych, mrozoodporności.

Kruszywo Lublin o doskonałych parametrach, sprawdzone i przebadane pod kątem właściwości technicznych na terenie Lublina i okolic dostarcza firma Marmix. Oferujemy też bloczek betonowy w Lublinie i okolicy

Dlaczego nasze kruszywo? od Marmix Lublin

Kruszywo to materiał często wykorzystywany w budownictwie, także w ramach inwestycji realizowanych w Lublinie. Ma postać sypką, co sugeruje nawet jego nazwa. Pozyskać je możemy w sposób sztuczny lub też można skorzystać z jego naturalnych źródeł. W tym drugim przypadku konieczne jest skorzystanie z usług kopalni piasku lub żwiru. Można też uzyskać kruszywo w wyniku mielenia odłamków skalnych. Jeżeli chodzi o pierwszy wymieniony sposób- sztuczny, stosuje się tutaj obróbkę cieplną odpadów przemysłowych. Kruszywo składające się z elementów o większej niż standardowa wielkości nazywane jest potocznie tłuczniem. Jakie są najczęstsze sposoby jego zastosowania? Jest to materiał, na którym układana jest kostka brukowa, pełni również rolę podkładu przy budowie drogi gruntowej. Specjalny rodzaj kruszywa wysypywany jest zimą na drogi w czasie zimy. Powszechnym sposobem na jego wykorzystanie jest również budowa przydomowego podjazdu. Osoby przystępujące do realizacji inwestycji budowlanej stają przed problemem- skąd pozyskać kruszywo? Mieszkańcy Lublina oraz bliskich okolic tego miasta mogą skorzystać z niezwykle atrakcyjnej oferty firmy Marmix. Działa oma w branży budowlanej już od dłuższego czasu. Cieszy się bardzo dobrą opinią, o czym świadczą publikowane w internecie pochwały osób, które zdecydowały się na skorzystanie z jej usług. Kruszywo oferowane przez tą firmę to produkt najwyższej jakości, pochodzi od sprawdzonych dostawców ( np. kopalni piasku lub żwiru ), z którymi firma ta ściśle współpracuje już od lat. Dla Marmixu nie jest żadnym problemem dowiezienie do klienta zamówionego przez niego produktu w praktycznie każde miejsce w województwie lubelskim. Nie warto ryzykować i decydować się na współpracę z niesprawdzoną firmą. Marmix to solidna marka, decydując się na złożenie zamówienia właśnie tam gwarantujesz sobie możliwość wykorzystania w trakcie budowy materiału wysokiej jakości. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Tam uzyskasz bardziej szczegółowe informacje.